Studijos

„Šeima, kuri gyvena tikėjimo džiaugsmu
ir jį džiugiai liudija, yra žemės druska ir pasaulio šviesa,
visuomenės gyvenimo raugas“  

Popiežius Pranciškus

Šeimos pedagogikos akademija – tai katalikiško apaštalinio marianistinio Šionštato (Schoenstatt) judėjimo (http://www.schoenstatt.org/en ir https://en.wikipedia.org/wiki/Schoenstatt_Movement) šeimų sielovados projektas, pradėtas Austrijoje 1992 m. Jo tikslas – vadovaujantis Šionštato judėjimo įkūrėjo kun. Jozefo Kentenicho (http://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Kentenich) suformuluotais pedagoginiais principais, gilintis į Bažnyčios mokymą apie santuoką ir šeimą ir taip sustiprinti santuokos sakramentą priėmusias šeimas, kad jos taptų raugu, padedančiu visuomenėje kurti naują (krikščionišką) santykių kultūrą.

Lietuvoje šis projektas prasidėjo 2010 m., startavus pirmam šeimos pedagogikos akademijos kursui, palydimam austrų sutuoktinių porų. 2015 m. buvo įkurta J. Kentenicho šeimos pedagogikos akademijos asociacija, kuruojanti šį projektą Lietuvoje.

SONY DSC

Tarptautinės Šeimos padagogikos akademijos ir Šionštato judėjimo Austrijoje vadovai Eva ir Erichas Bergeriai – mūsų mokytojai

Šeimos pedagogikos akademijos studijos kviečia sutuoktinius, norinčius puoselėti savo tarpusavio santykį ir auginti tarpusavio meilę. Kasdienybėje net sėkmingos poros neišvengia rutinos. Galima augti profesinėje veikloje, galima kartu dalintis buitiniais rūpesčiais ir vaikų ugdymu, bet reguliariai rasti laiko bendrai sutuoktinių veiklai ar pokalbiui apie juos pačius neretai poroms tampa iššūkiu. Atsigręžti vienas į kitą ir į tarpusavio santykius žvelgti kaip į svarbų, pastangų ir laiko reikalaujantį dalyką, yra svarbu ir vertinga. Akademijoje reguliarus sutuoktinių pokalbis tampa reikšmingu įpročiu, praturtinančiu sutuoktinių santykius, leidžiančiu kalbėtis bet kuriomis (ir nepatogiomis) temomis ir išgyventi stiprėjantį artumą.

Stebėdami, kaip per tą laiką pasikeitė ir tebesikeičia mūsų santuokos, patikėjome Akademijos studijose išgirstais šeimos pedagogikos principais ir  būdais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s