Lietuvoje lankysis Šionštato judėjimo narys tėvas Heinrichas Walteris

2019 m. Balandžio 24 – 30 dienomis Lietuvoje viešės apaštalinio Šionštato judėjimo (Schönstatt-Bewegung) narys tėvas Heinrichas Walteris. Lietuvoje jis aplankys čia besikuriančio Šionštato judėjimo narius, susitiks su J.Kentenicho šeimos pedagogikos akademijos absolventais. Taip pat yra numatyti jo susitikimai su Vilniaus arkivyskupu metropolitu Gintaru Grušu ir vyskupu augziliaru Arūnu Poniškačiu, Kauno arkivyskupijos apaštaliniu administratoriumi vyskupu dr. Algirdu Jurevičiumi.

Balandžio 28 d., Gailestingumo sekmadienį, 15:00 Vilniaus arkivyskupijos Šeimos centre tėvas Heinrichas Walteris skaitys viešą paskaitą šeimoms “Nauja gailestingumo kultūra mūsų šeimose”.

Tą savaitę tėvą Heinrichą Walterį bus galima išgirsti per “Marijos radiją”, taip pat krikščionško radijo XFM bangomis. 

Tėvas Heinrichas Walteris yra Šionštato kunigų kongregacijos narys. 1985 m. jis įstojo į Šionštato tėvų institutą, tapęs kunigu dirbo pastoracinį darbą Vokietijos Šionštato judėjimo apaštalinėje berniukų lygoje. 2003 m. Šionštato tėvų instituto generalinėje kapituloje jis buvo išrinktas Šionštato tėvų instituto generaliniu vyresniuoju, ėjo šias pareigas iki 2015 m. Tuo pačiu jis buvo atsakingas ir tarptautinį Šionštato judėjimą, ėjo judėjimo generalinio prezidiumo pirmininko pareigas. 2012 m. spalio mėnesį tėvas Heinrichas Walteris kaip popiežiaus Benedikto XVI-ojo paskirtas delegatas dalyvavo 13-oje eilinėje vyskupų sinodo asamblėjoje “Naujoji Evangelizacija krikščioniškajam tikėjimui perduoti“, ten kalbėjo apie šeimos vaidmenį naujoje evangelizacijoje. Šionštato judėjimas – tai katalikiškas apaštalinis marianistinis judėjimas, kurį 1914 m. Vokietijoje įkūrė palotinų kunigas Jozefas Kentenichas. Judėjimo tikslas – dvasinis Katalikų Bažnyčios atnaujinimas per judėjimo narių saviugdą ir dvasinę formaciją. Šionštato judėjimas vienija kunigus, vienuolius ir pasauliečius, kurie yra pasišventę Dievo Motinai ir pagal savo pašaukimą tarnauja Bažnyčiai ir jos misijai pasaulyje. Po II pasaulinio karo šis vokiškos kilmės judėjimas išplito į kitas šalis. Judėjimo narius dabar galima sutikti visuose penkiuose pasaulio žemynuose, aktyviausiai judėjimas veikia Pietų Amerikoje (Čilėje, Urugvajuje, Argentinoje).

Lietuvoje šis judėjimas dar tik žengia pirmuosius žingsnius. Šiuo metu Šionštato judėjimo apaštalinei šeimų lygai priklauso penkios šeimos.  Šionštato judėjimas Lietuvoje jau devynerius metus vykdo sielovadinį projektą šeimoms “J. Kentenicho šeimos pedagogikos akademija”. Tai dviejų metų kursas sutuoktinių poroms, skirtas santuokinio ryšio stiprinimui, poros pašaukimo atpažinimui ir šventumo kelio šeimoje atradimui”  Šį kursą jau yra baigę 28 poros iš Vilniaus, Kauno ir Panevėžio vyskupijų. Šiuo metu antrų metų studijas baiginėja IV  kursas Kauno vyskupijoje, visai neseniai startavo V kursas Vilniaus vyskupijoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s