Popiežius Pranciškus priėmė Šionštato kunigų kapitulos dalyvius

pop.pranciškus-640x400

Rugsėjo 3 d. popiežius Pranciškus privačioje audiencijoje priėmė Schönstatto kunigų kongregacijos vadovus ir kapitulos dalyvius, tomis dienomis posėdžiavusius Romoje. Kapitula persvarstė savo dvasingumo pagrindus ir veiklos gaires ateičiai bei išrinko naują penkių narių direkciją ir kongregacijos generalinį vyresnįjį. Juo tapo 61 metų argentinietis t. Juan Pablo Catoggio.

Popiežius kalbėjo apie kongregacijos pirminę charizmą, kvietė palaikyti ją gyvą, kad būtų perduota jaunosioms kartoms, priminė kongregacijos steigėjo pasiūlytus du autentiško dvasinio gyvenimo principus: ryšį su Dievu ir atsižvelgimą į laiko dvasią. Kun. Juozapo Kentenich žodžiais, reikia būti „su ausimi Dievo širdyje ir su ranka prie laiko pulso“.

Šventasis Tėvas Schönstatto kunigų kongregacijai patikėjo tris uždavinius. Visų prima, lydėti ir globoti šeimas, ypač patiriančias šeimyninę krizę ir įvairius sunkumus. Antroje vietoje, ryšium su būsimuoju Gailestingumo jubiliejumi, skirti daug laiko Susitaikymo sakramentui. Popiežius įsakmiai prašė kunigų: Prašau jūsų, būkite atleidžiantys. Liudykite savo bendruomenėms Dievo gailestingumą ir švelnumą. Ir trečia, Pranciškus paprašė nepamiršti pasimelsti už jį: Man to labai reikia, pridūrė popiežius Schönstatto kunigų kongregaciją pavesdamas jos dangiškosios globėjos, Triskart žavingos Motinos Marijos, užtarimui.

Parengta pagal Švenčionių Visų šventųjų parapijos puslapio straipsnį:

Popiežius Pranciškus: Kaip Jėzus, kunigai teprisiima žmonijos paskutiniųjų naštą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s